Київ перейде на систему УСК-2000

Точність геодезичних робіт в Києві тепер значно зросте: в 2018 році місті нарешті запрацює система координат УСК-2000. Принаймні, таке рішення прийняла Київрада.

Відповідно, на УСК-2000 обязанибудут перейти і всі суб’єкти господарювання, що працюють в місті з топографічними і картографічними матеріалами.

Департамент земельних ресурсів Київської міськдержадміністрації (КМДА) має за 6 місяців перевести всі кадастри Києва і роботу всіх землевпорядників на систему координат УСК-2000.

Щоб досягти цієї мети департаменту передали в управління “високоточну геодезичну мережу”. Зокрема, його розпорядження Київської міськради у лютому передав понад 3,5 геодезичних пунктів.

Тим же рішенням Київрада затвердила Положення про міський геодезичної мережі Києва та Інструкцію про порядок утримання, використання та моніторингу даної мережі.

Допомагати департаменту буде КП “Київський інститут земельних відносин”.

Слід зазначити, повсюдний перехід на УСК-2000 повинен був початися ще з 1 січня 2007 року. Однак, Київ все ще використовує менш точну систему координат, введену в дію ще в 1946 році.