Нещодавно видання GIS Professional провело дослідження ринку ГІС.
В цілому, більшість респондентів бачать майбутнє галузі в позитивному ключі: 70%опитаних очікують, що їх компанія виросте до 2020 року, а 30% відповіли навіть передбачають зростання не менше 5% до 2020 року. Тільки 8% очікують зниження, а 24% не очікує змін. З географічної точки зору респонденти розглядають Північну Америку як найважливішу зону росту (28%), за якою слідують Південна та Східна Азія (16%), Західна і Північна Європа (13%) і Африка (13%).
Основні ринкові тенденції і проблеми
Розподіл відповідей про основні ринкові тенденції в ГІС було досить чітким: мобільна ГІС і візуалізація були найбільш важливими напрямками. Хоча «відкриті дані» вибрали 37% респондентів, ряд респондентів також згадали додатки з відкритим вихідним кодом і функціональну сумісність, а це означає, що «відкритість» в цілому розглядається як ринкова тенденція. Це також може пояснити той факт, що невеликі компанії широко використовують ГІС через доступність програмного забезпечення ГІС з відкритим вихідним кодом і збільшення доступності відкритих даних. Нарешті, BIM був згаданий безумовно багатьма людьми як ключова ринкова тенденція.
Основними завданнями респондентів є вимоги ринку щодо точності даних (32%) і ефективного управління даними (31%). Цікаво, що відкриті дані і ГІС з відкритим вихідним кодом були обрані в 12% випадків, що вказує на те, що відкриті дані і відкритий вихідний код розглядаються як тенденція, а також виклик. Конфіденційність розташування розглядається як набагато менш складне завдання для зростання ринку (8%). Додаткові відповіді виявили дві додаткові проблеми: вартість пропрієтарного програмного забезпечення і той факт, що створюється враження, що люди використовують ГІС, не розуміючи її належним образом.Учітивая зростаючу доступність програмного забезпечення і даних з відкритим вихідним кодом, не дивно, що з’являється нова група користувачів, які бачать переваги ГІС, але не мають професійних знань. Іншими словами, ГІС стає все популярнішим, ніж будь-коли раніше. Професійним постачальникам програмного забезпечення ГІС доведеться зіткнутися з проблемою продажу свого високоякісного програмного забезпечення цієї нової групи користувачів, а також компаніям, які бачать безкоштовні альтернативи як спосіб скорочення витрат.
Важливість ГІС для організацій
З усіх респондентів 87% вважають, що сфера ГІС дуже важлива для їхнього бізнесу, що означає, що ГІС грає важливу роль в їх бізнес-процесах. Менше 2% респондентів вказують на те, що ГІС – це лише те, що «приємно мати».
Цікаво, що 30% респондентів вказали, що тільки 0-5% людей в організації використовують ГІС. У поєднанні з аналізом, згідно з яким 87% респондентів заявили, що ГІС дуже важливі для первинних або вторинних бізнес-процесів, це означає, що значна кількість організацій покладається на лише кілька співробітників для своєї діяльності. Можна припустити, що це через високу вартість, яку деякі люди вказали як виклик, який обмежує зростання ринку? З іншого боку, 20% людей працюють в потужних з точки зору ГІС організаціях, де більше 50% співробітників використовують ГІС на регулярній основі.
Платформи і стандарти
61% респондентів використовують ГІС відкритого коду в поєднанні із запатентованою ГІС. В огляді ГІС були згадані широкий спектр платформ, програмних пакетів і бібліотек, однак найбільш популярні ArcGIS і QGIS. За ними слідують MapInfo, GeoMedia, GeoServer, FME і OpenLayers. Кілька респондентів використовують інші продукти, такі як gvSIG і Google Earth.
Найбільш популярними стандартами ГІС є KML (62% вважають це корисним) і WMS (52%). Іншими корисними стандартами є стандарти метаданих ISO (44%), GML (35%) і WFS (41%). Відповідь, який явно був відсутній, – це шейп-файл Esri, який, мабуть, вважається фактичним стандартом декількох респондентів. GeoJSON також вважається корисним стандартом.
додатки ГІС
На питання про те, які бізнес-проблеми вирішуються ГІС, три бізнес-проблеми явно з’являються в якості основних сфер застосування для ГІС: просторове планування (31%), прийняття рішень (30%) і управління активами (23%). Відповідність і правозастосування та управління парком (як 2%) є найменш використовуваними додатками для ГІС в даній групі респондентів.
майбутні розробки
Оскільки інтеграція BIM і ГІС в даний час є гарячою темою, GIS Professional задала читачам питання про значущість BIM для їх роботи і очікуваннях майбутньої інтеграції BIM-GIS. 30% всіх респондентів вказують, що BIM має відношення до їхньої роботи. Що стосується інтеграції BIM-GIS, очікування різняться, але такі стандарти, як CityGML, згадуються як важливі рушійні сили для успішної інтеграції обох сфер. Деякі вважають BIM «спеціалізованої ГІС», в той час як інші вважають, що BIM допоможе майбутньому розвитку 3D-ГІС з точки зору моделювання та візуалізації.
BIM безумовно не єдина тенденція в світі ГІС. Читачі розглядають технологію хмарних обчислень, відкриті дані і програмне забезпечення, зображення з високою роздільною здатністю (супутники) та дистанційне зондування, Інтернет речей (IoT) і БПЛА в якості основних драйверів для галузі ГІС.
Нарешті, довівши все до організаційного рівня, респондентам поставили запитання, які технологічні досягнення, як вони очікують, стануть ключовими для їх організації в найближчому майбутньому. Було безліч відповідей, але хмарні технології, дані в реальному часі, IoT, 3D GIS, мобільні ГІС і БПЛА явно виділяються із загальної маси. Таким чином, читачі GIS Professional впевнені, що багато нові технологічні досягнення стануть важливими для їх організації в майбутньому.
Для довідки:
21% опитаних працюють в урядових установах, за ними слідують наукові кола, освіту і дослідження (20%), цивільне будівництво, будівництво і архітектура (11%). Кілька секторів, таких як гірничодобувна промисловість і геодезія, не було перераховано, тому на це доводиться велика частка категорії «інші» (19%). Цікаво, що деякі з галузей, для яких можна було б очікувати, що ГІС будуть відігравати важливу роль, тобто сільське господарство, військова справа, сталий розвиток і логістика, отримали кожен менше 2% відповідей.
Джерело: GIS Professional