Чому GNSS набирає силу в будівництві?

Джон Хьюгеріх згадує, як ще недавно він користувався базовою станцією і налаштовував локальну мережу для кожного розрахунку. Даний процес був важким і забирав багато часу, тому керівник проекту Hugerich Construction, що базується в Нью-Джерсі, США, часто прагнув до того, щоб прискорити і спростити роботу.
Це було два роки тому. Зараз Джон використовує майже виключно мережу HxGN SmartNet для задач, які потребують корекції RTK.
«Це робить життя набагато простіше», – говорить він. «Досить просто вийти на місце роботи і швидко отримати результат. Мережа RTK дійсно допомогла виконати проекти в термін і в рамках бюджету ».
Хьюгеріх не самотній. Оскільки підрядники шукають способи підвищити ефективність і продуктивність, все більша кількість компаній замінює деякі зі своїх базових станцій мережевими підписками і витягує вигоду з цього підходу.

Підвищена доступність, надійність і ефективність

Геодезисти давно використовують мережі GNSS , щоб заощадити час і гроші, а також усунути потенційні джерела помилок. Замість того, щоб використовувати два приймача GPS (база та ровер), безліч Батареї та кабелі, два радіоприймачі, штатив, а також налаштовувати власну локальну базу для кожного проекту, користувачі мережі просто беруть з собою GPS або GNSS-приймач (ровер) з модемом або мобільний телефон і використовують це обладнання для швидкого доступу до мереж постійних базових станцій. Комбіновані дані з цих постійних станцій використовуються для генерації поправок RTK і забезпечення точного позиціонування на більш далеких відстанях, ніж це було можливо раніше.
Використання мережі економить час, оскільки немає необхідності встановлювати власні базові станції і дозволяє уникнути ризику збою управління через пошкоджену або вкраденої бази. Це також мінімізує потенційні помилки через неправильні налаштування або заміни базової станції.
Раніше доступ до надійної, точної мережі на будівельному майданчику був відсутній. Підрядники, які використовують GPS, майже завжди були змушені встановлювати свої власні базові станції для забезпечення точності. Однак за останні кілька років суттєві інвестиції в технології в мережах, а також збільшення можливостей обслуговування зробили мережі привабливою альтернативою для підрядників, які прагнуть підвищити свою продуктивність до більш високого рівня.
Наприклад, мережа HxGN SmartNet в Північній Америці, яку багато підрядники та геодезисти вважають найнадійнішою мережею корекції RTK, за останні два роки додала кілька нових інструментів підтримки і сотні нових станцій. В даний час вона нараховує понад 1300 одиниць, що забезпечують покриття даними по корекції GNSS як GPS, так і GLONASS. Мережа покриває 44 штату і 8 провінцій Канади, і продовжує швидко розширюватися.
Збільшення доступності в поєднанні з перевагами використання мережі призводить до того, що будівельні підрядники оформляють підписки в рекордних обсягах.
Для більшості підрядників це перш за все простота і швидкість мережі, яка є найбільш привабливим моментом. «Я можу послати замовнику одного з моїх співробітників і дати йому швидкі інструкції про те, що йому потрібно зробити, а потім повернутися в офіс», – каже Хьюгеріх. «Як тільки він виявляється на місці і дає мені свої координати, я можу двічі перевірити віддаленість, щоб переконатися, що все знаходяться в однакових координатах і все працює так, як повинно. Простота використання – це справді велика справа ».

Партнерський підхід допомагає забезпечити успіх

Проте, базові станції як і раніше необхідні для більшості завершальних будівельних операцій з управління технікою для забезпечення вертикальної точності. Однак HxGN SmartNet недавно випустила зручний варіант ліцензування, який дозволяє підрядникам купувати єдину ліцензію для декількох роверів і машин в проекті. З кожною ліцензією служба працює в тісному контакті з підрядником для ущільнення мережі, щоб досягти точності, необхідної для управління машиною. Тут має місце економія в зв’язку з відсутністю необхідності покупки базової станції і ефективність повторителей. Чим більше проект, тим більше ефективність.